Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Podcasty Udržateľná Nitra

Turistické informačné centrum Nitra vytvorilo značku Udržateľná Nitra, ktorá podporuje zodpovedný a ohľaduplný prístup k životnému prostrediu a okoliu, týka sa udržateľnosti pamiatok, prevádzok, podujatí, aktivít a odráža sa  v celkovom prístupe, životnom štýle, spája a prezentuje poskytovateľov služieb v rámci cirkulárnej ekonomiky. Cieľom ďalšej série podcastov je predstaviť a podporiť spolupracujúce subjekty v rámci Udržateľnej Nitry.

 • 1. podcast
  Domof Creativity
  https://lnk.sk/qhj3
  DOMOF creativity je umelecky a technicky vybavený ateliérový priestor pre umelcov, remeselníkov, kreatívcov, učiteľov umení a remesiel, ktorého filozofiou je udržateľnosť, ekologickosť, citlivé využívanie a znovupoužívanie materiálov a zdrojov. Viac zaujímavostí o tomto jedinečnom koncepte sa dozviete v rozhovore moderátora Rada Pavelku s Michalom Šimovičom, zakladateľom projektu.

 • 2. podcast 
  Antikvariát Zrkadlo
  https://lnk.sk/awor
  Útulný antikvariát Zrkadlo sa nachádza v centre mesta, na Farskej ulici 32. V podcaste sa moderátor Rado Pavelka rozpráva s  Hankou Árendášovou a Radkou Sýkorovou, majiteľkami Antikvariátu Zrkadlo o čare kníh a zaujímavých knižných úlovkoch, filozofii udržateľnosti v živote a pripravovaných aktivitách.  S TIC Nitra spolupracovali pri podujatí Udržateľná Nitra v Botanickej záhrade 2022, kde sa uskutočnil swap oblečenia, kníh a knižného antikvariátu.

 • 3. podcast
  Komunitná záhrada
  https://lnk.sk/nozb
  Komunitná záhrada v Hideparku funguje 3 roky. Spája viac ako 70 záhradkárov, ktorí sa starajú o 38 políčok a 3 občianske združenia, ktoré sa snažia cez rôzne grantové programy skvalitniť priestor a chod záhrady a obohatiť ho o rôzne komunitné, tvorivé a vzdelávacie aktivity.

 • 4. podcast
  Špajza
  https://lnk.sk/oiw2
  Otvoriť bezobalový obchod v Nitre napadol Zuzke v roku 2018. Na začiatku to bola len myšlienka jednoduchosti, ktorá má priniesť bohatší život. Vo svojej práci vidí naplnenie, zmysel, radosť, lásku. Jednoduché, priemyselne nespracované potraviny považujú za zdravé, výživovo hodnotné a plné zaujímavých chutí. Konkrétnou inšpiráciou jej boli vlašské orechy, mak a jabĺčko (súčasť loga Špajza), keďže si myslí, že v prvom rade by sme mali konzumovať naše slovenské, lokálne potraviny. Je zástankyňou uvedomelého nakupovania, to čo skutočne potrebuje a množstvo, ktoré skutočne potrebuje a snahou žiť v súlade s našou Zemou.

 

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Antikvariát Zrkadlo Veľkosť: 30.8 MB Formát: mp3 Dátum: 22.11.2022
Domof_kreativity Veľkosť: 32.2 MB Formát: mp3 Dátum: 22.11.2022
Špajza Veľkosť: 38 MB Formát: mp3 Dátum: 2.12.2022
Komunitná záhrada Veľkosť: 36 MB Formát: mp3 Dátum: 2.12.2022