TIC Nitra
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Kalendár udalostí

Jún 2020

Sprevádzanie
6. jún 2020

Sprevádzanie "Like a local"

Miesto: mesto Nitra

Nitrianska organizácia cestovného ruchu a Mesto Nitra, pre vás pripravili sprevádzania pod názvom „like a local“. Naši sprievodcovia vám prezradia tajné tipy na kvalitnú gastronómiu, zážitky, čarovné zákutia v prírode, kultúrne vyžitie ale aj nočný život . Sprevádzania sú pripravené pre rodiny s deťmi, milovníkov prírody, aktívneho oddychu či dokonca záhad. Prvé tri sprevádzania sú pripravené už v sobotu 6. júna. O 10.00 h  sa uskutoční  cykloprehliadka pod názvom Perly modernej architektúry Nitry .  Sprievodca Peťo je bikový nadšenec a taktiež milovník histórie. Pozýva vás na prehliadku bicyklom za pamiatkami architektúry 20. storočia. Dozviete sa o dejinách časti Číneš, architektúre SPU v Nitre ale aj sídlisku Chrenová. Okrem nových zaujímavostí si odnesiete aj príjemný pocit z cykloprehliadky zelenou Nitrou.  Stretnutie so sprievodcom pred TIC Nitra, Štefánikova 1. Na malých aj veľkých návštevníkov sa  o 15.00 h  teší Leo, ktorý vám predstaví  Nitru detskými očami . Leo má 8 rokov a jeho očami a slovami vám ukáže hrad a park… čo ste si možno nikdy nevšimli, lebo ste na to priveľkí, čo je na histórii zaujímavejšie než roky a fakty alebo kto každý býva v prostredí, o ktorom si myslíte, že je vaše. Stretnutie so sprievodcom pred Župným domom (Nitrianska galéria, Župné nám. 3) Do tretice to bude prehliadka  Farebná krása dekoračných kameňov v uliciach Nitry o 16.00 h . Vychádzka po uliciach Nitry za farebnou krásou dekoračných kameňov použitých na vonkajšie obklady budov a dlažbu, s ktorými sa denne stretávame. Dozviete sa zaujímavosti o ich zložení, vlastnostiach, pôvode a vzácnosti, ale aj zmenách, ktoré sú spôsobené vonkajšími vplyvmi. Stretnutie so sprievodcom pred TIC Nitra, Štefánikova 1.   Na prehliadku je potrebné sa vopred prihlásiť , nakoľko je počet ľudí v skupine obmedzený! Lístky je možné zakúpiť v Turistickom informačnom centre Nitra , Štefánikova 1. Dospelá osoba: 2 €, dieťa do 6 rokov (vrátane): zdarma, dieťa v sprievode dospelej osoby 1 €.  

Deň otvorených dverí Divadla Andreja Bagara
6. jún 2020

Deň otvorených dverí Divadla Andreja Bagara

Miesto: youtube kanál DAB

na youtube kanáli DAB Bohatý program, ktorý divákov zavedie do zákulisia a predstaví aj hercov DAB v úlohách, v akých ich diváci bežne neuvidia. Deň otvorených dverí bude mať formu televízneho a divadelného štúdia, ktoré ponúkne program na celé popoludnie. Diváci budú môcť prostredníctvom krátkych videí nakuknúť do zákulisia divadla. Herečka Eva Pavlíková pripravuje sériu rozhovorov so svojimi kolegami zo staršej hereckej generácie DAB. Pripravené je aj prekvapenie v podobe videoklipu obľúbenej divadelnej retrokapely Živica. Program dňa otvorených dverí DAB ponúkne aj krátke videá, ktoré ukážu, ako sa podľa zásad etikety správať v divadle. Prostredníctvom reportáží sa priaznivci DAB dozvedia aj rôzne detaily zo súkromia hercov. Ďalšie zaujímavosti o svojich rodičoch prezradia deti hercov v programe Divadelné zlatíčka.

koncert Dominika Titková & Friends
6. jún 2020

koncert Dominika Titková & Friends

Miesto: Music A Cafe

na terase pred OC Centro - Music A Cafe, Akademická 1, www.acafe.sk   koncerty PRE-STO Sobotňajší večer so skladbami o ľudskosti naprieč kontinentami bez ohľadu na žáner. Originálny výber repertoáru a fenomenálne hudobné umenie 8-člennej kapely pod vedením speváčky a saxofonistky vytvorí nezabudnuteľnú atmosféru. Kapela prevedie rôznymi kútami sveta a vychutnáte si skladby v mnohých rôznych jazykoch. Rôznorodosť, sviežosť, hlboký umelecký zážitok a čarovná atmosféra sú kľúčovými slovami tohto večera.  Vstupné dobrovoľné. Rezervácie sedenia:  www.acafe.sk   0910 900 899      

Sv. omša za pokoj a požehnanie v rodinách
7. jún 2020

Sv. omša za pokoj a požehnanie v rodinách

Miesto: Kostol sv. Gorazda Klokočina

v Kostole sv. Gorazda, Klokočina, nám. P. Straussa 3,   http://nitra.klokocina.nrb.sk Farnosť sv. Gorazda v Nitre na Klokočine v spolupráci s Centrom pre rodinu v Nitre srdečne pozývajú záujemcov na „dodatočnú“ sv. omšu pri príležitosti Medzinárodného dňa rodiny , ktorá sa bude konať v areáli Kostola sv. Gorazda v Nitre na Klokočine. Účasť na sv. Omši je podmienená rešpektovaním bezpečnostných a hygienických opatrení podľa usmernení organizátorov. Účastníci sú povinní dodržať rozmiestnenie na sedadlách, resp. laviciach v Kostole sv. Gorazda v prípade nepriaznivého počasia, a mať pri sebe hygienické rúška, ktoré sú povinní mať nasadené v prípade, že budú v interiéri kostola, alebo ak budú v exteriéri od iných osôb vo vzdialenosti menej ako 5 metrov. Povinná je aj dezinfekcia rúk pred svätým prijímaním, alebo pri vstupe do kostola.  

Dlhý, Široký a Bystrozraký
7. jún 2020

Dlhý, Široký a Bystrozraký

Miesto: Kultúrny dom Močenok

v Kultúrnom dome Močenok,  www.sdn.sk Traja nerozluční priatelia, ktorí vďaka svojim neobyčajným vlastnostiam pomôžu princovi na ceste za krásnou pannou.  Vstupenky sa dajú zakúpiť na mieste, vstup 25 minút pred predstavením.

online beseda s... Ivana Dobrakovová
9. jún 2020

online beseda s... Ivana Dobrakovová

Miesto: Nitrianska galéria

na facebooku Nitrianskej galérie a na instagrame NG a na  www.nitrianskagaleria.sk Cyklus besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi 14. ročník Moderátor: Dado Nagy Ivana Dobrakovová Slovenská spisovateľka, ktorá žije, píše a prekladá knihy v talianskom Turíne, patrí medzi naše najzaujímavejšie autorky strednej generácie. Bola ocenená v rôznych literárnych súťažiach, niekoľkokrát sa dostala medzi finalistov Anasoft liter a najnovšie získala Cenu Európskej únie za literatúru.    

predstavenie HOP
10. - 11. jún 2020

predstavenie HOP

Miesto: Kultúrny dom Močenok

v Kultúrnom dome Močenok, www.sdn.sk Divadelný zážitok pre deti od 0 do 3 rokov. Vstupenky sa dajú rezervovať v pokladnici Starého divadla na tel.č. 037  6522 586 alebo e-mailom: pokladnica@sdn.sk

Výroba dezinfekčných mydiel
10. jún 2020

Výroba dezinfekčných mydiel

Miesto: Krajské osvetové stredisko

v Krajskom osvetovom stredisku, Fatranská 3, www.kosnr.sk Tvorivá dielňa pre dospelých. Vložné 5 €, informácie a prihlásenie vopred na 0911 540 023.

Výroba dezinfekčných mydiel
11. jún 2020

Výroba dezinfekčných mydiel

Miesto: Krajské osvetové stredisko

v Krajskom osvetovom stredisku, Fatranská 3, www.kosnr.sk Tvorivá dielňa pre dospelých. Vložné 5 €, informácie a prihlásenie vopred na 0911 540 023.

Pozvakowski / Jób / Dirty Disco Rockers
12. jún 2020

Pozvakowski / Jób / Dirty Disco Rockers

Miesto: Hidepark Nitra

v Hideparku, Vodná 4675, www.hidepark.sk

Testosterón
12. jún 2020

Testosterón

Miesto: Divadlo A. Bagara

v Divadle Andreja Bagara, Svätoplukovo nám. 4, www.dab.sk Divadelná komédia o tom, čo si muži myslia o ženách. Manifest mužskej prapodstaty.

koncert Zefe & Friends
12. jún 2020

koncert Zefe & Friends

Miesto: Music A Cafe

v Music a Cafe - OC Centro Nitra, Akademická 1, www.acafe.sk R&B , Funky, NeoSoul v prevedení Zefe & Friends