Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Čistenie 7 pahorkov

GALÉRIA
Čistenie 7 pahorkov

mesto Nitra

Všetci radi žijeme v čistom a zdravom prostredí. Prebiehajúca pandémia nás naučila vrátiť sa k prírode, pozrieť sa na životné prostredie inak a naučiť sa využívať ho dlhodobo. Nitra ako mesto postavené na 7 pahorkoch, plné zelene, starodávnej aj novej histórie si určite zaslúži udržateľný spôsob života.

Mesto Nitra, Nitrianska organizácia cestovného ruchu spolu s iniciatívou Čistá Nitra spojili sily a rozhodli sa prísť s nápadom postupného čistenia 7 pahorkov Nitry. Každoročne už tradične prebieha v Nitre čistenie Zobora v spolupráci s Nitrianskym horským spolkom a na základe iniciatívy občianskeho združenia Pine Hill sa podarilo v tomto roku vyčistiť aj jeden  z pahorkov – Borinu.

  • 26. júna 2021  bol úspešne za pomoci asi 20 nadšencov vyčistený Hradný kopec a mestský park a tak sa tieto lokality pripravili na slávnosti Nitra, milá Nitra.

  • 17. júla 2021 sa vyčistila lokalita Na vŕšku a priľahlé centrum mesta.

  • 7. augusta 2021 sa podarilo vyčistiť Kalváriu.

  • 28. augusta 2021 sa čistenie konalo na Martinskom vrchu, v areáli bývalých Zoborských kasární.  Vyzbieral sa bio odpad a vyčistili chodníčky pre deti.

  • 25. septembra 2021 sa podarilo vyčistiť Dražovský kopec.

 

Jednotlivé vŕšky lákajú k návšteve a vytvárajú jedinečnú panorámu mesta, preto si zaslúžia našu pozornosť. Veríme, že sa nájde čo najviac dobrovoľníkov a spolu tak pomôžeme skrášliť naše mesto pre obyvateľov ale aj návštevníkov.

Informácie o najbližšom čistení sú vždy vopred zverejnené na stránkach www.nitra.eu, www.visitnitra.eu a na facebooku.ticnitra a visitnitra