Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Svetový deň sprievodcov cestovného ruchu 2024

GALÉRIA
Svetový deň sprievodcov cestovného ruchu 2024

Oslávili sme spolu s Vami ďalší ročník Svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu 

Svetový deň sprievodcov cestovného ruchu  si každoročne pripomíname 21. februára.

Aj v tomto roku sme pripravili v sobotu, 2.marca 2024, pre domácich a návštevníkov mesta netradičnú bezplatnú prehliadku s názvom Nitra očami turistu. Aj keď nám počasie príliš neprialo, vybrali sme sa po stopách návštevníka destinácie, ktorý hľadá miesta, kde chce nájsť informácie, ubytovanie, stravovanie a samozrejme chce niečo vidieť a zažiť.

Prvou zastávkou bolo Turistické informačné centrum Nitra s ponukou svojich služieb doplnené o nové detské interaktívno - edukatívne centrum TICadlovo. Ďalšou zastávkou bol Boutique Hotel 11, kde návštevníci okrem ubytovania nájdu aj krásny výhľad na Nitriansky hrad, či malé wellness centrum. Krátku prechádzku mestom sme zakončili v Biskupskom hostinci, ktorý je súčasťou obnoveného mestského parku. Tu sa návštevníci zoznámili s históriou tohto miesta, ako jedného z najstarších hostincov v Nitre a pozreli si aj priestor bývalej vodárne.

Všetkým účastníkom ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutia pri Potulkách mestom pešo alebo na bicykli počas letnej sezóny!

Najbližšia prehliadka sa uskutoční už v sobotu, 13.apríla 2024, kedy spolu s naším sprievodcom Matejom Šiškom preskúmame Jarné tajomstvá pravekej hory.