Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Festival chutí Nitrianskeho kraja

Festival chutí Nitrianskeho kraja

3. 6. 2017

Svätoplukovo námestie, www.festivalchuti.sk

Privítajte leto tak, ako sa patrí. Ochutnáte to najlepšie z gastronómie Nitrianskeho kraja, zažijete deň plný zábavy v Divadle Andreja Bagara a odviažete sa v atmosfére podmanivých kubánskych rytmov. Nitrianske kultúrne leto začína.

V sobotu 3. júna vás pozývame na čoraz obľúbenejšie podujatie Festival chutí Nitrianskeho kraja. Zažijete zmes chutí nielen v podobe skvelých gastronomických pochúťok, ale tiež v podobe hudby, tanca, divadla či brazílskych bubnov.

 

Od 13.00 do 22.00 h sa bude v Nitre po tretíkrát konať gastronomická akcia Ochutnám v Nitre. Festival sa stále drží svojho zamerania výlučne na domácich producentov a menšie značky, chýbať nebude ani Jahodová Nitra so svojimi sezónnymi špecialitami. V tomto ročníku sa predstavia nielen regionálne špeciality, ale aj 8 kamenných reštaurácii, ktoré prídu na Svätoplukovo námestie v Nitre ukázať svoje umenie. Festival sa tento rok rozdelí na tematické zóny. Hlavnou hviezdou bude veľký stan reštaurácií, na druhom konci námestia mu bude kontrovať "street food" zóna, zložená z moderných aj tradičnejších jedál. Hneď vedľa budú mať svoje stany minipivovary a sajdre. Dopĺňať ich bude množstvo menších stánkov s vínom, výberovou kávou, čokoládou aj lokálnymi špecialitami. Návštevníci si takto budú môcť urobiť prechádzku medzi jednotlivými gastronomickými svetmi a vďaka degustačným porciám ich aj všetky ochutnať. Zdegustujete najlepšie vína a spoznáte najkrajšie turistické lokality Nitrianskeho kraja.

Divadlo Andreja Bagara v Nitre pripravilo tradičný Deň otvorených dverí a Deň detí. Brány divadla sa otvoria o 10.00 h. Návštevníkov čaká autogramiáda hereckého súboru, bohaté tvorivé aktivity a dielne pre deti. Súčasťou programu bude aj inscenovaná prehliadka Nepovolaným vstup zakázaný a bloky obľúbených piesní z inscenácií divadla, ktoré herci zaspievajú pred budovou divadla. Pre návštevníkov bude pripravený aj Divadelný obchodík s predajom aktuálnych CD či publikácií divadla. Popoludní sa vo veľkej sále uskutoční zábavná show Milujem DAB, do ktorej sa bude môcť zapojiť aj verejnosť a záver dňa je venovaný najmä deťom, pre ktoré je pripravená rozprávka Ferdo Mravec.

Na hlavnom pódiu vystúpia od 15.00 h folklórne súbory, herci Divadla Andreja Bagara, TŠ Old School Brothers, E.G.O. Group či Cuban Salsa fitness.

V rámci 4. ročníka medzinárodného festivalu bubnov a perkusií drumpoint sa môžu diváci už tradične tešiť na bubenícke skupiny z Európy a tiež show špeciálnych hostí z Brazílie - bubeníkov Robertu a Marivalda, ktorí patria k najväčším menám samby na svete. Podvečer sa Nitra zmení na malé Rio de Janeiro vďaka sprievodu plnému bubeníkov, tanečníc, chodúliarov, maskotov a vášnivých kubánskych rytmov zoskupenia Presion Cubana. Sprievod začne o 19.30 a bude zavŕšením celodenného programu.  

Nenechajte si ujsť skvelú atmosféru v meste pod Zoborom, kde na vás počas celého leta čaká množstvo podujatí a zaujímavostí.

Viac info na www.festivalchuti.sk

 

PROGRAM FESTIVALU

 • 10.00
  Deň otvorených dverí a Deň detí v Divadle Andreja Bagara 
  Autogramiáda hereckého súboru, bohaté tvorivé aktivity a dielne, inscenovaná prehliadka Nepovolaným vstup zakázaný, obľúbené piesne z inscenácií, zábavná show Milujem DAB, predstavenie Ferdo Mravec.
   
 • 13.00 – 22.00
  Jahodová Nitra 
  Gastrofestival, ochutnávky gastronomických špecialít a najlepších ročníkových vín, odhaľovanie tajomstiev šéfkuchárov, „street food“ zóna, minipivovary
   
          HLAVNÉ PÓDIUM
 • 15.00
  Vitajte na festivale, vychutnajte si gastronómiu, kvalitné vína, najkrajšie destinácie a program.
  Účinkujú: FS Čeľaďanka, Kuštárovci, herci Divadla Andreja Bagara v Nitre, TS Old School Brothers, E.G.O. Group, Cuban Salsa fitness, kubánska kapela Presion Cubana

 • od 15.00 do 19.00 h
 • drumpoint Slovakia 
  4. ročník medzinárodného festivalu bubnov a perkusií
   
 • 19.30
  Bubenícky sprievod 
  Bubenícke skupiny z Európy a tiež show špeciálnych hostí z Brazílie v doprovode tanečníc, choduliarov a maskotov, jedinečná atmosféra vášnivých kubánskych rytmov.