TIC Nitra
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Zážitkové sprevádzania Like a local

Zážitkové sprevádzania Like a local
"Žiť ako miestny"

Spoznajte Nitru s miestnymi nadšencami nášho mesta „like a local“, ako aj s profesionálnymi sprievodcami. Zažite a objavte Nitru inak, netradične.

Mesto Nitra a Nitrianska organizácia cestovného ruchu pripravili pre návštevníkov Nitry sprevádzania nadšenými „local-patriotmi“ v rámci tematických okruhov po miestnych zákutiach, kde im prezradia tajné tipy na kvalitnú gastronómiu, zážitky, tajné zákutia v prírode, kultúrne vyžitie ale aj nočný život. Ďalšia téma sú cykloprehliadky zamerané na podporu cykloturistiky a pešia turistika. Cieľom projektu  je domácich ale aj návštevníkov Nitry naučiť, že prvá sobota v mesiaci ponúka  zaujímavé prehliadky s možnosťou  výberu.  Sprevádzania sú pripravené pre  rodiny s deťmi, milovníkov prírody, aktívneho oddychu či dokonca záhad.

 

Prvé tri sprevádzania sú pripravené už v sobotu 6. júna
O 10.00 h sa uskutoční cykloprehliadka pod názvom Perly modernej architektúry Nitry.

Na malých aj veľkých návštevníkov sa o 15.00 h teší 8 ročný Leo, ktorý vám predstaví Nitru detskými očami.

Do tretice to bude prehliadka Farebná krása dekoračných kameňov v uliciach Nitry o 16.00 h.

Na prehliadku je potrebné sa vopred prihlásiť, nakoľko je počet ľudí v skupine obmedzený! Lístky je možné zakúpiť v Turistickom informačnom centre Nitra. Dospelá osoba: 2 €, dieťa do 6 rokov (vrátane): zdarma, dieťa v sprievode dospelej osoby 1 €. 

 

Cyrilometodské slávnosti budú ozvláštnené dvoma prehliadkami. V sobotu 4. júla o 18.00 hodine to bude Nitra na zahryznutie s Lucom, kedy ochutnáte mini kulinárske špeciality v jeho obľúbených podnikoch v Nitre a na chvíľu sa stanete gurmánom aj hodnotiteľom, o 20.00 hodine zasa odkryjete  Strašidelné záhady Nitry s Marekom.

Tajomné zákutia Zoborských vrchov môžete spoznávať opäť v sobotu 1. augusta o 13.00 hodine. O 17.00 hodine vás na Zoborskom kláštore privíta páter Filip a porozpráva vám o živote v kláštore a pomocou virtuálnej prehliadky navštívite príbytok mnícha.

5. septembra sa bude v rámci sprevádzaní „žiť ako miestny“ konať druhá cykloprehliadka s názvom Tríbeč a jeho tajomstvá, kedy objavíte prírodné a geografické zaujímavosti tohto záhadami opradeného pohoria.

Na prehliadke Geologické zaujímavosti hradného vrchu sa dozviete napríklad to kadiaľ tiekla rieka Nitrička, prečo je Horné mesto stále v pohybe alebo kde je najteplejšie miesto v Nitre. O 15.00 hodine si opäť budú môcť malí návštevníci Nitry pozrieť park a hrad očami svojho 7 ročného sprievodcu Lea.

Na prehliadku je vhodné sa nahlásiť vopred, ale radi vás privítame aj priamo na mieste. Lístky je možné zakúpiť v Turistickom informačnom centre Nitra (Štefánikova 1) alebo priamo u sprievodcu.

Vstupné na prehliadky: Dospelá osoba: 2 €, dieťa do 6 rokov (vrátane): zdarma, dieťa v sprievode dospelej osoby: 1 €

 

➡️Začiatkom mája sa uskutočnilo "online" Zážitkové sprevádzanie po Zoborských vrchoch so sprievodcom Petrom Michalíkom, ktoré natočil Lukáš Búš.
Peter ukazoval nielen krásne, ale aj niektoré skryté miesta. Poznáte všetky?⬅️

 

➡️ Druhé sprevádzanie bolo Cesta na hrad s 8-ročným Leom Zeumerom.
Porozprával o Hornom meste netradične, vtipne, detskými očami, ktoré si všimnú viac než oči dospelého...⬅️

 

➡️ V treťom sprevádzaní nás Viktor Klimo posprevádzal po nitrianskych prevádzkach, ktoré ponúkajú gastrošpecialitky.⬅️