TIC Nitra
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Divadelná Nitra 2020

Divadelná Nitra 2020
od 25. do 30. septembra 2020

Divadelná Nitra - najvýznamnejší medzinárodný festival scénického umenia na Slovensku.

www.nitrafest.sk


Pôvodný program bol postavený na pestrom výbere súborov z rôznych krajín. Počet zahraničných inscenácií však organizátori obmedzili, keďže je otázne, ako bude vyzerať svet v septembri a či bude vôbec možné medzi jednotlivými krajinami cestovať. Preto festival poskytne väčší priestor slovenským divadlám a lokálnym umelcom, pre ktorých bolo predchádzajúce obdobie veľmi nepriaznivé. Divadelná Nitra tak reaguje na súčasný stav a v intenciách svojej tohtoročnej témy považuje za dôležité venovať sa práve domácej tvorbe.

Festival chce potešiť aj širokú verejnosť z Nitry a okolia, veľkých aj malých návštevníkov, ktorí boli v posledných mesiacoch ukrátení o všetky umelecké podujatia. Pre nich pripravuje bohatý sprievodný program, ktorý dostane väčší priestor. Doplnia ho slovenské divadelné produkcie, ale aj vizuálne a multimediálne diela a zážitkové aktivity vybrané na základe prihlášok do výzvy.

Tohtoročnou témou Divadelnej Nitry je ÚZEMIE ÉTOS. Keď organizátori tému koncipovali, netušili, ako veľmi bude v tomto období aktuálna a ako presne bude reflektovať náš súčasný stav. Zrazu sme sa všetci ocitli na tom území. ÚZEMÍ ÉTOS. Riešime otázky svojho životného priestoru, ochrany súkromia, hraníc intimity, vzťahov v rodine, generačnej príslušnosti, významu vzdelania a kultúry mimo systému vzdelania a kultúry a nečakane aj otázky základnej materiálnej existencie a fyzického prežitia.