Folkový večer

Dátum podujatia: 18. Január 2019
admins/02-01-2019_02-36-27_crop.jpg

o 19.00 h, Trafačka, J. Kráľa 65, www.trafacka.sk

Folkový večer / Róbert Fapšo, Juraj Vačko a Michal Hrenák
Róbert Fapšo je folkový spevák z Považskej Bystrice, ktorého hudba sa kolíše niekde na pomedzí folku a jarného slnka, presvitajú v nej motívy ročných období, prírody a lásky. To, čo hrá je odraz toho, čo mu dávajú cesty, stretnutia s novými ľudmi a svet okolo ktorý vydychuje inšpiráciu a tak vytvára námety na písanie pesničiek. V máji 2018 mu vyšiel debutový album Jarné piesne, v súčastnosti pracuje na druhom štúdiovom albume Hudba je Láska ktorý by maj vyjsť na jar 2019.
Juraj Vačko je autorom veršov, melódií a kresieb, ktoré ilustrujú piesne a vytvárajú celok, ktorý sa snaží zaujať viacero ľudských zmyslov. Kategoricky sa nerád zaraďuje, pretože by tým mohol nejeden žáner uraziť, aj keď sa vie relatívne stotožniť s pojmom pesničkár. Piesne skladá v rodnej slovenčine, ktorá mu svojou rozmanitosťou poskytuje najvyššiu mieru sebavyjadrenia a zároveň mieru pochopenia u poslucháčov.
Michal Hrenák je začínajúci hudobník, ktorého tvorba má šíriť radosť ale zároveň aj pokoj, mala by priniesť zamyslenie ale zároveň slobodu. Pri tvorbe skladieb sa inšpiruje prírodou, ľudskými vzťahmi ale hlavne maličkosťami, ktoré ho v živote stretajú.
Vstupné 3 €.

Kalendár podujatí