Postmutart Fest 09

Dátum podujatia: 24. Máj 2019 do 25. Máj 2019
admins/17-05-2019_08-20-22_crop.jpg

od 18.30 h, Hidepark, Vodná 4675, www.hidepark.sk

Postmutart Fest 09
Medzinárodný festival PostmutArt Fest s podtitulom zvukobraz/gestotext, platforma pre tvorbu progresívnych európskych a svetových umelcov vo sfére neraz bizarných mutácií súčasnej, t. j. prekvapivo provokujúcej a k zamysleniu nútiacej intermediálnej umeleckej tvorby.
V prvý deň sa predstaví úspešná slovenská sopranistka Eva Šušková s piesňami (okrem iného aj) z jej albumov secret VOICE a secret VOICE electric. Akordeonista Peter Katina uvedie najaktuálnejšie diela svetových autorov plné odlišných kompozičných prístupov a avantgardných trendov. Večer uzavrie dvojica, ktorú tvorí huslista, skladateľ, improvizátor a zakladateľ kultovej kapely Ali Ibn Rachid Ľubo Burgr a progresívny elektronický producent Jonatán Pastirčák - PJONI.

Sobota bude patriť umelcom kysuckého trans-art brutu, kde sa spojí prezentácia diel výtvarníka Ruda Dičku, čítačka spisovateľa Jaroslava Klusa a improvizácie gitaristu Petra Varsa. Mladý skladateľ Ian Mikyska pôsobiaci medzi Prahou, Brnom a Londýnom bude vo svojich improvizáciách kombinovať princíp elektromagnetických dronov na banje a citare s Bachovými skladbami pre lutnu (hrané na elektrickú gitaru). Festival zavŕši huslistka a sound-artistka z Belehradu Manja Ristić, ktorá skúma mikrotonality intuitívneho komponovania. Popri husliach využíva vyrobené nástroje, objekty, kartónové krabice, či zásahy do zvukov blízkeho okolia ako rádiové frekvencie, elektrické signály, či infrazvuky.

Vstupné 5 € (každý deň).

Kalendár podujatí