Cestovateľský festival Cestou necestou

Dátum podujatia: 20. Január 2020
admins/18-12-2019_02-22-32_crop.jpg

o 18.00 h, Music A Cafe - OC Centro, Akademická 1, www.acafe.sk

Cestovateľský festival Cestou necestou
Prednáška "CDT" trail na Slovensku! Najťažší a najdlhší (5000km) trek v USA, ktorý ešte žiadny Slovák nepokoril! Ako prežil 9 mesiacov v dodávke a s hrou na gitare pocestoval od Aljašky po Mexiko?

18:00 Radovan Hanko - Dobrodružstvo začína tam, kde končí komfortná zóna
"Práca ITčkára na Slovensku ma prestala baviť, tak som dal výpoveď a odišiel do Kanadského Vancouveru bez akéhokoľvek plánu alebo zázemia. Po dvoch mesiacoch manuálnych prác som sa začal živiť ako busker (street performer) na Granville islande vo Vancouvery. Chcel som cestovať, tak som kúpil som dodávku, prestaval ju na camper Van a prežil som v nej ďalších 9 mesiacov. Precestoval som celé západné pobrežie od Aljašky až po Mexiko. Na cestách som s gitarou písal piesne, ktoré momentálne nahrávam na album, a ktoré si aj v rámci prednášky zahráme".

19:20 - 19:40 prestávka

19:40 Pavel Sabela (CZ) - "Continental Divide Trail" - 5000km naprieč USA
"Continental Divide Trail je téměř 5000 kilometrů dlouhá pěší stezka ve spojených státech amerických a po celé délce kopíruje skalisté pohoří (Rockie Mountains). CDT je nejdelší a nejnáročnější trail v USA a ne náhodou je nazýván Embrance of Brutality (objetí brutalitou).  Po zdolání Pacific Crest Trailu (4260 km) v roce 2017 se Pavel Sabela rozhodl prožít další životní dobrodružství a projít pouště, zasněžená vysoká pohoří, lesy plné vysoké zvěře, orlů, grizzly medvědů, bizonů a losů. Vidět “Divoký západ”, setkat se indiány a kovboji můžete i vy na přednášce, kterou Vás bude provázet sám autor".

Vstupné: 6 € predpredaj https://tinyurl.com/vp49kxt; 7 € na mieste;  5 € na mieste na poslednú prezentáciu

Kalendár podujatí