České Budějovice - spolupráca

 • Zabehnite si polmaratón stredovekými uličkami
  Milovníci behu, zbystrite pozornosť. Prebieha registrácia na polmaratón v Českých Budějoviciach,
  ktorý sa uskutoční 1. júna 2019.
  Českobudějovický polmaratón patrí k najpriateľskejším závodom na celom svete, povzbudzujúce davy pozdĺž pretekov spôsobia, že každý účastník sa cíti ako hrdina na vlastnej ceste za dobrodružstvom.
  Nádherné hlavné námestie mesta odjakživa spojovalo ľudí. Krivolaké stredoveké uličky očarujú bežcov, vďaka nim sa ocitnú na pretekoch s rozprávkovými kulisami.
  Na polmaratóne sa môžu zúčastniť aj nitrianski športovci.
  Záujemcovia sa môžu prihlásiť priamo u organizátorov, kontakty sú na na webových stránkach: www.runczech.com | www.runningmall.cz | www.napolirunning.com • Partnerské mestá na Športovom dni detí v Nitre
  Mesto Nitra pozvalo v rámci medzinárodnej spolupráce partnerské mestá na podujatie Športový deň detí v rámci projektu „Nitra - Európske mesto športu 2018“  dňa 1. júna 2018.
  Pozvanie prijal box klub z Kroměříža, boli pripravení spoločne odohrať zápas na Svätoplukovom námestí pod holým nebom, avšak kvôli nepriaznivému počasiu musel byť zrušený. V oboch družstvách bolo viacero reprezentantov ČR a SR, čo by zabezpečilo kvalitný športový program pre občanov Nitry.  Preto bolo s ambasádorom EMŠ a hlavným trénerom Box klubu Stavbár Nitra p. Tiborom Hlavačkom dohodnuté zorganizovanie náhradného podujatia v lete 2018 v Nitre.

  Na Športovom dni detí sa taktiež zúčastnil karate klub TJ karate z partnerského mesta České Budějovice, ktorý spoločne s nitrianskym karate klubom Farmex zorganizovali spoločné vystúpenie detí pre verejnosť a zároveň tréningový výmenný pobyt  v rámci projektu „Družobné kluby“. Oba kluby patria medzi najúspešnejšie v Čechách a na Slovensku a už dlhšie spolupracujú na výchove talentovanej mládeže v karate. Ich spolupráca sa ešte viac rozvinula po zaradení karate ako nového športu na OH v Tokiu 2020. O tieto miestenky bojujú viacerí pretekári z oboch klubov. Kluby pracujú na novom projekte „Nitra & Budějovice spoločne na OH“.

  Mesto Nitra sa o obe partnerské mestá v rámci podujatia postaralo a naďalej podporuje aktívnu spoluprácu a medzinárodné projekty v oblasti športu.

   


Fotogaléria: Partnerské mestá na Športovom dni detí v Nitre

Kalendár podujatí