Kroměříž - spolupráca

  • Partnerské mestá na Športovom dni detí v Nitre
    Mesto Nitra pozvalo v rámci medzinárodnej spolupráce partnerské mestá na podujatie Športový deň detí v rámci projektu „Nitra - Európske mesto športu 2018“  dňa 1. júna 2018.
    Pozvanie prijal box klub z Kroměříža, boli pripravení spoločne odohrať zápas na Svätoplukovom námestí pod holým nebom, avšak kvôli nepriaznivému počasiu musel byť zrušený. V oboch družstvách bolo viacero reprezentantov ČR a SR, čo by zabezpečilo kvalitný športový program pre občanov Nitry.  Preto bolo s ambasádorom EMŠ a hlavným trénerom Box klubu Stavbár Nitra p. Tiborom Hlavačkom dohodnuté zorganizovanie náhradného podujatia v lete 2018 v Nitre.

    Na Športovom dni detí sa taktiež zúčastnil karate klub TJ karate z partnerského mesta České Budějovice, ktorý spoločne s nitrianskym karate klubom Farmex zorganizovali spoločné vystúpenie detí pre verejnosť a zároveň tréningový výmenný pobyt  v rámci projektu „Družobné kluby“. Oba kluby patria medzi najúspešnejšie v Čechách a na Slovensku a už dlhšie spolupracujú na výchove talentovanej mládeže v karate. Ich spolupráca sa ešte viac rozvinula po zaradení karate ako nového športu na OH v Tokiu 2020. O tieto miestenky bojujú viacerí pretekári z oboch klubov. Kluby pracujú na novom projekte „Nitra & Budějovice spoločne na OH“.

    Mesto Nitra sa o obe partnerské mestá v rámci podujatia postaralo a naďalej podporuje aktívnu spoluprácu a medzinárodné projekty v oblasti športu.Fotogaléria: Partnerské mestá na Športovom dni detí v Nitre

Kalendár podujatí