Nitra sa posledné roky stáva obľúbenou turistickou destináciou

Nitra sa posledné roky stáva obľúbenou turistickou destináciou

Záujem domácich aj zahraničných turistov o pobyt v Nitre rastie. Za posledné mesiace od januára do augusta 2017 nahlásili  hotely, penzióny a ostatné ubytovacie zariadenia v meste spolu  189 580 prenocovaní. Takmer 28 % nárast oproti roku 2016 o vyše 41 000 prenocovaní milo prekvapil.

Nitra sa posledné roky stáva nielen obľúbenou kongresovou destináciou, ale aj turisticky atraktívnou. Minulý rok ju vďaka ponuke pre obchodnú klientelu navštívilo viacero firiem a zahraničných návštevníkov. Unikátny Svetový kongres Esperanta v júli prilákal do Nitry takmer 1300 ľudí zo šesťdesiatich krajín sveta.  Hotel MIKADO zas napríklad hostil významný medzinárodný medicínsky kongres.

Mesiace roku 2017 (január- august) zaznamenali nárast počtu prenocovaní o vyše 41 000 návštevníkov.  „Dôvodom je pestrá ponuka festivalov, koncertov, výstav i jednotný a ucelený systém propagácie, ktorému sa cielene venujeme v spolupráci s Mestom Nitra a ostatnými našimi členmi už od roku 2012,“ uviedla výkonná riaditeľka Nitrianskej oblastnej organizácie cestovného ruchu /NOCR/, Marta Hároníková.

Jedným z najnavštevovanejších je už tradične aj výstavisko Agrokomplex. “V období január až august 2017 evidujeme zvýšenie návštevnosti našich podujatí v miere 5 až 10% percent oproti rovnakému obdobiu v roku 2016. Tak isto sme v tomto období zaznamenali zmenu štruktúry našich návštevníkov. V roku 2017 sa zvýšila návštevnosť najmä stredne a vysoko príjmových skupín obyvateľstva. Tento faktor sa mohol pozitívne odraziť na miere zvýšenia využitia ubytovacích služieb v meste vzhľadom na našu ročnú návštevnosť vyše 500 000 ľudí,“ doplnil Mário Dinga, riaditeľ agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO, š.p., jeden z členov NOCR.  „Za náš štátny podnik musím povedať, že ma teší že agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO významne prispieva k rozvoju podnikateľských aktivít v oblasti stravovania a ubytovania. Je nám jasné, že bez agrokomplexu by rozvoj týchto odvetví nebol možný v takej miere,” dodal Mário Dinga.

 

http://videoarchiv.markiza.sk/video/prve-televizne-noviny/73252_prve-televizne-noviny
(časť Rekordná návštevnosť) 

 

(Zdroj: Nitrianska organizácia cestovného ruchu, www.visitnitra.eu)

 

Späť na zoznam

Kalendár podujatí
E-pohľadnica

Pošli svojmu priateľovi elektronickú pohľadnicu z mesta Nitra.

Poslať pohľadnicu