Kontaktné info
Mapa Nitry
Fotogaléria
E-pohľadnica

Pošli svojmu priateľovi elektronickú pohľadnicu z mesta Nitra.

Poslať pohľadnicu
TIK na Facebooku
Nitra virtuálne

Jednodňový zážitkový výlet do Nitry

Jednodňový zážitkový výlet do Nitry

Divadlo Andreja BagaraNitrianska organizácia cestovného ruchu vás pozývajú zažiť nezabudnuteľný deň v Nitre.

Prehliadka zákulisia divadla, tvorivá dielňa a návšteva Nitrianskeho hradu sú skvelým námetom na jednodňový zážitkový výlet pre žiakov základných škôl.

V termínoch 10. mája, 7. a 11. júna 2018 majú žiaci základných škôl jedinečnú možnosť nahliadnuť do zákulisia Divadla Andreja Bagara v Nitre a zároveň sa vydať po stopách nitrianskych legiend.

V dopoludňajších hodinách je pre žiakov pripravený program pod názvom „Tvoríme v divadle“, kde v rámci dvoch hodín absolvujú prehliadku zákulisia a nahliadnu tak do tajov divadelného umenia. Na záver prehliadky sa uskutoční tvorivá výtvarná dielňa zameraná na kostýmovú a scénografickú tvorbu a inscenácie DAB v Nitre.

Po skončení netradičného programu v divadle sa žiaci vydajú na stretnutie s nitrianskymi legendami. „V prostredí dýchajúcom históriou objavíte krásy Horného mesta a vypočujete si legendy o Corgoňovi, Svätoplukových prútoch či Vazulovi. Zažijete prehliadku všetkých zákutí Nitrianskeho hradu.“ hovorí Marta Hároniková, riaditeľka Nitrianskej organizácie cestovného ruchu. Na záver čaká všetkých sladká bodka v podobe horúcej čokolády.

Cena zážitkového programu pre žiakov je iba 6 € na osobu.

Termín prehliadky treba vopred objednať na tel. č.: 0911 392 860.

Ďalšie informácie na www.visitnitra.eu.

Kalendár podujatí