Kontaktné info
Mapa Nitry
Fotogaléria
TIK na Facebooku
Nitra virtuálne

Gratulujeme víťazom grantového projektu Mením moje mesto 2018

 

Finančnú podporu získalo 12 projektov na základe vášho hlasovania.

 

Kategória IT riešenia

Názov projektu:  iNitra
Popis: Výsledkom projektu je  aplikácia, ktorá výrazným spôsobom zjednoduší obyvateľom, ale aj návštevníkom Nitry orientovať sa v ponuke športových, ale aj kultúrnych zariadení a udalostí v meste Nitra.
Výška grantu: 4 300,00 €
Počet hlasov: 223

Názov projektu: Zelené mesto
Popis: Zelené mesto je webová aplikácia, ktorá umožní obyvateľom jednoduchou a modernou formou podieľať sa na výsadbe zelene v meste. Pomocou webu alebo smartfónu môže každý označiť miesto, kde by si prial vysadiť strom.
Výška grantu: 5 000,00 €
Počet hlasov: 181


Kategória Verejné priestory

Názov projektu: Ukážková prírodná záhrada
Popis: V areáli ZŠ Kniežaťa Pribinu bude vybudovaná  ukážková prírodná záhrada.
Výška grantu: 4 129,00 €
Počet hlasov: 886

Názov projektu: Ruky pre Chrenovú
Popis: "Ruky pre Chrenovú" sú záverečnou etapou spoločného projektu ZUŠ J. Rosinského v Nitre a Mesta Nitry s názvom "Bártfay medzi nami", ktorého hlavným cieľom je záchrana, obnova a návrat troch sôch do verejného priestoru mesta – Medený kvet, Siréna a Ruky (Pocta hudbe) od nitrianskeho sochára Tibora Bartfaya ako podstatnej súčasti kultúrneho dedičstva z obdobia 60. rokov 20. storočia.
Výška grantu: 2 700,00 €
Počet hlasov: 827

Názov projektu: Zábavné lavičky
Popis: Lavičky zatraktívnia park, nábrežie rieky prípadne vybrané ulice.  Budú pomenované podľa nitrianskych rodákov prípadne osobností, ktoré preslávili Nitru. Lavičky vtipné, netradičné a lákajú každého okoloidúceho "vyskúšať" si ich. Môžu byť jednou z atrakcií aj pre turistov.
Výška grantu: 5 000,00 €
Počet hlasov: 611

Názov projektu: Botanické leto
Popis: Hlavným účelom je zatraktívniť prírodné prostredie Botanickej záhrady a poslúžiť ako zázemie pre odpočinok, rekreačné aktivity a v neposlednej miere aj funkcia edukačná.
Výška grantu: 4 063,00 €
Počet hlasov: 569

Názov projektu: Ostrovy života v meste Nitra
Popis: Projekt je zameraný na podporu mestskej biodiverzity, predovšetkým opeľovačov, bez ktorých by život na Zemi zanikol za pár rokov. Popularizácia tejto skupiny živočíchov prebehne cez aktívne zapojenie žiakov a študentov do plánovanej aktivity.
Výška grantu: 2 472,50 €
Počet hlasov: 478

Názov projektu: Detský park / oddychová zóna Spojovacia, Staré mesto
Popis: Zámerom je vybudovať priestor pre oddych a pohyb detí, ich rodičov a verejnosť v priestore Starého mesta pod Kalváriou.
Výška grantu: 5 000,00 €
Počet hlasov: 457

Názov projektu: FontánaNR
Popis: Zlepšenie vzhľadu fontány pred budovou súdu v Nitre a mobiliáru v jej okolí.
Výška grantu: 5 000,00 €
Počet hlasov: 444

Názov projektu: Komunitné kompostovisko
Popis: Snahou projektu je ukázať ľuďom, že biologický odpad, ktorý produkujú a ktorý je pre mnohých v bežnom živote iba ,,páchnucou časťou odpadu" a zároveň je nebezpečný na skládkach, môže poslúžiť ako výborný zdroj živín poskytujúci výhody nielen pre pôdu, rastliny, ale v konečnom dôsledku pre človeka samého.
Výška grantu: 4 070,00 €
Počet hlasov: 443

Názov projektu: Chill out zone
Popis: Bude vytvorené chýbajúce "outdoorové" zázemie pre študentov univerzity SPU v Nitre, ale aj širokú verejnosť doplnené výsadbou stromov, jedlých bylín a infopanelmi o histórii ale aj súčasnosti najväčšej univerzity v Nitre.
Výška grantu: 4 972,00 €
Počet hlasov: 408

Názov projektu: Zoberme školu na vzduch
Popis: Našou snahou je vytvoriť bezpečný, moderný a kreatívny priestor v exteriéri školy, ktorý by bol príjemným a podnetným zázemím pre študentov  ako aj realizáciu podujatí pre verejnosť.
Výška grantu: 3 293,50 €
Počet hlasov: 404

 

Kalendár podujatí
E-pohľadnica

Pošli svojmu priateľovi elektronickú pohľadnicu z mesta Nitra.

Poslať pohľadnicu