Kontaktné info
Mapa Nitry
Fotogaléria
E-pohľadnica

Pošli svojmu priateľovi elektronickú pohľadnicu z mesta Nitra.

Poslať pohľadnicu
TIK na Facebooku
Nitra virtuálne

0 eurobankovka s motívom Nitry

0 eurobankovka s motívom Nitry

0 eurobankovka s motívom Nitry

Jej hodnota je veľká 0, ale aj tak ju chce každý mať.

Tento zberateľský fenomén pochádza z Francúzska a dostal sa už aj na Slovensko. Samotný koncept vytvoril v roku 2015 Richard Faille v spolupráci s Národnou bankou Francúzska a s povolením Európskej centrálnej banky. Od roku 2015 sa bleskovo rozšíril do krajín ako je Nemecko, Rakúsko, Španielsko, Portugalsko a mnoho ďalších.

Hlavnou filozofiou je podpora cestovného ruchu a zároveň zachovanie kultúrneho dedičstva krajín Európy. Na Euro Souvenir bankovkách vyrobených z pravého bankového papiera sú zobrazované najvýznamnejšie kultúrne a historické pamiatky, alebo zaujímavé turistické miesta, ktoré môžeme v Európe nájsť. Turisti a zberatelia navštevujú jednotlivé lokality zapojené do tohto konceptu s cieľom skompletizovať si svoju zbierku 0 euro bankoviek.

 Zaujímavosťou je aj to, že sa jedná o jediný suvenír, ktorého hodnota časom narastá. Prvé série z roku 2015 a 2016 sa predávajú v cenách od 5 – 60,- €.

Bankovku bude možné nájsť aj v Nitre. Počas tohtoročných osláv Svetového dňa cestovného ruchu,
bude dňa 27. septembra o 8.00 h spustený predaj 0 eurobankovky u nás v Turistickom informačnom centre Nitra, Štefánikova tr.1, 949 01 Nitra.

Predajná cena bankovky je 2 €, možný je iba osobný odber v limitovanom počte max.10 ks / osoba.

Kalendár podujatí