Kontaktné info
Mapa Nitry
Fotogaléria
E-pohľadnica

Pošli svojmu priateľovi elektronickú pohľadnicu z mesta Nitra.

Poslať pohľadnicu
TIK na Facebooku
Nitra virtuálne

Svetový deň cestovného ruchu v Nitre

Svetový deň cestovného ruchu v Nitre
27.september – 1.október 2018

Mesto Nitra v spolupráci s Katedrou manažmentu kultúry a turizmu Filozofickej fakulty UKF v Nitre organizuje už po 13.krát podujatie Svetový deň cestovného ruchu, ktorého oslavy sa viažu k 27. septembru.

Tento rok sa podujatie bude konať 27.9. – 1.10.2018 a vzájomne sa prepája s Dňami Európskeho kultúrneho dedičstva. 

 

Vo štvrtok 27. septembra začneme výstavou  fotografií v študentskom domove UKF v Nitre, na ulic B.Slančíkovej 1, ktorá sa bude niesť pod heslom #feelslovakia. Bližšie informácie na kmkt.sk.

V tento deň bude spustený v Turistickom informačnom centre Nitra predaj 0 eurobankovky s motívom Nitry od 8.00 h.

Od 27.septembra budú mať návštevníci Nitry taktiež možnosť sa zorientovať v meste prostredníctvom inovovanej mobilnej aplikácie o Nitre, ktorá je určená pre systém Android a obsahuje aj turistického sprievodcu po Hornom a Dolnom meste.

O 17.00. h sa môžu návštevníci preniesť v čase prostredníctvom bezplatnej zážitkovej prehliadky  Kde sa minulosť stretáva s budúcnosťou, ktorou vás prevedie náš sprievodca.

Piatok 28.september bude patriť oslavám 25 rokov prevádzky Turistického informačného centra Nitra, ktoré v meste funguje už od roku 1993 a ponúka pre domácich aj zahraničných návštevníkov informácie o dianí v meste, o ponuke služieb v cestovnom ruchu, ale je napríklad aj predajným miestom suvenírov z Nitry a zo Slovenska. Príďte toto jubileum spoločne s nami osláviť v historickej dielni, alebo sa spolu s rodinou zabavte v tvorivých dielničkach pre deti. 

Zoborský kláštor je miesto, ktoré má svoje „genius loci“ a dnes po rozsiahlych rekonštrukciách získalo množstvo priaznivcov. Radi by sme vás preto pozvali na  prehliadku tohto priestoru s pátrom Filipom v sobotu 29.septembra a ponúkli vám možnosť sa zabaviť v historickej dielni, niečo si vyrobiť v tvorivých dielničkach pre deti alebo si prezrieť archeologické nálezy v novootvorenom lapidáriu, či pohľadať úlomky dobových nádob v archeopieskovisku.

O 16.00 h sa môžete preniesť do čias minulých v divadelnom predstavení „Legenda o Svoradovi a Benediktovi“ od Starého divadla Karola Spišáka v Nitre.

Oslavy Svetového dňa cestovného ruchu pokračujú aj v pondelok 1.októbra a v študentskom domove Nitra, B.Slančíkovej 1, v častia B106 – B107 cestovateľskými prednáškami na viaceré témy ako napríklad od baristu Tomáša Jursu – Nie je káva ako káva, alebo od cestovateľa Radoslava Hoppeja – Nie je túra bez Štúra a mnohé iné v čase od 9.00 – 14.30 h.

Počas mesiaca september premáva aj Turistický vláčik Nitra, ktorý Vás okrem tradičného okruhu mestom, odvezie v sobotu a v nedeľu vždy o 14.00 h zo Svätoplukovho námestia na Zoborský kláštor, kde na vás budú čakať naši sprievodcovia, ktorí Vám porozprávajú o hostórii a súčasnosti Zoborského kláštora.

Všetky vstupy na podujatia a prednášky sú bezplatné.
Tešíme sa na vás!

 

Kalendár podujatí