Kontaktné info
Mapa Nitry
Fotogaléria
E-pohľadnica

Pošli svojmu priateľovi elektronickú pohľadnicu z mesta Nitra.

Poslať pohľadnicu
TIK na Facebooku
Nitra virtuálne

Srdce na dlani

 

30. januára sa o 17.00 h v Synagóge, ul. Pri Synagóge
uskutoční 
SRDCE NA DLANI

Oceňovanie najaktívnejších dobrovoľníkov mesta Nitry za rok 2018 v oblasti práce s deťmi a mládežou, v sociálnej, zdravotníckej, kultúrnej a environmentálnej oblasti pod záštitou primátora mesta Nitry Mareka Hattasa.

Usporiadateľ: Komunitné centrum, Nitrianske centrum dobrovoľníctva v spolupráci s Mestom Nitra.

Vstup voľný.

 

 

Ocenia najlepších dobrovoľníkov za minulý rok
Chuť a silu do ďalších projektov dodáva dobrovoľníkom najmä pochvala a uznanie. Aj preto mesto Nitra v spolupráci s Nitrianskym centrom dobrovoľníctva (NCD) každoročne koncom januára oceňuje najlepších a najiniciatívnejších spomedzi nich.„Ocenení budú dobrovoľníci v oblasti práce s deťmi a mládežou, v sociálnej, zdravotníckej, kultúrnej a environmentálnej oblasti. Dobrovoľníkov mohli na ocenenie nominovať rôzne organizácie, inštitúcie i neziskový sektor,“ hovorí  Jana Andreasová, riaditeľka NCD.

V MINULOM ROKU 32 NOMINÁCIÍ
V uplynulom 7. ročníku prišlo 32 nominácií od 21 organizácií, pôsobiacich v rôznych oblastiach spoločenského života. V kategórii dobrovoľník pracujúci s deťmi a mládežou odovzdali ocenenia Srdce na dlani Jurajovi Pecháčovi, v oblasti vzdelávania ocenili Máriu Šiškovú, v životnom prostredí Michaelu Hefkovú, v sociálnych a zdravotníckych službách Juraja Minárika a v kultúre toto ocenenie prevzal Vladimír Libant.

PREVAŽUJÚ SKUPINOVÉ NOMINÁCIE
„Tohto roku sme opäť prijali viac ako tri desiatky nominácií. Máme aj skupinové nominácie. Komisia, ktorá bude z nominácií vyberať najlepších a najiniciatívnejších dobrovoľníkov, nebude mať ľahkú prácu. Verím však, že na ocenenie vyberú takých, čo si toto ocenenie najviac zaslúžia,“ uviedla Jana Andreasová, riaditeľka NCD.

PRIESTOR SA SEBAREALIÁCIU A SKVALITŇOVANIE SLUŽIEB
Dobrovoľníctvo predstavuje pomerne širokú oblasť formálnych i neformálnych aktivít a iniciatív, ktoré prinášajú komunitám, angažovaným jednotlivcom, ako aj rôznym občianskym skupinám priestor na sebarealizáciu a skvalitňovanie služieb vo viacerých oblastiach, v prospech  spoločnosti s dôrazom na ochranu životného prostredia.

MNOŽSTVO VLASTNÝCH PROJEKTOV A PODUJATÍ
Mesto Nitra vytvorilo v roku 2011 podmienky na podporu a rozvoj dobrovoľníctva zriadením Nitrianskeho centra dobrovoľníctva v priestoroch na Nedbalovej ulici. Počas svojej existencie vytvorilo NCD množstvo vlastných projektov a akcií. Týmto sa vytvoril permanentný dialóg s aktívnou účasťou občanov, posilňujúci spolupatričnosť komunít. Centrum sa stalo členom Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií. 

autorka textu: Ľudmila Synaková

Kalendár podujatí