Kontaktné info
Mapa Nitry
Fotogaléria
E-pohľadnica

Pošli svojmu priateľovi elektronickú pohľadnicu z mesta Nitra.

Poslať pohľadnicu
TIK na Facebooku
Nitra virtuálne

Cyklus besied 4-3-2-1

Cyklus besied 4-3-2-1

Nitrianska galéria, Župné nám. 3, www.nitrianskagaleria.sk

4-3-2-1…
Cyklus besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi a známym moderátorom Dadom Nagyom

Okrem projektov a aktivít výtvarného charakteru otvára Nitrianska galéria svoje priestory aj iným, nevýtvarným médiám. Jedným z takýchto projektov je cyklus besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi, ktorý Nitrianska galéria odštartovala v roku 2006. Moderuje Dado Nagy. Vstup voľný.Program pre jar 2019:

 • 21. marca 2019 o 18.00 h
  Martin Jurík 
  Spisovateľ, novinár, publicista, prekladateľ a podľa vlastných slov aj fanúšik mačiek, dobrého sci-fi a ešte lepšej hudby. Zviditeľnil sa politickým trilerom Kým nás smrť nerozdelí, bláznivou fantasy sériou Škoricovník a steampunkovou alternatívnou históriou Projekt Zenta. Minulý rok mu vyšiel pozoruhodný dystopický triler 2084.

 • 4. apríla 2019 o 18.00 h
  Veronika Homolová Tóthová 
  Venuje sa zaznamenávaniu príbehov ľudí, ktorí prežili nacistické alebo komunistické prenasledovanie. Nakrútila viac ako sedemdesiat reportáží a niekoľko dokumentárnych filmov. Knižný debut Mengeleho dievča vzbudil nebývalý čitateľský záujem a stal sa bestsellerom. Aktuálnou novinkou v jej tvorbe je román Mama milovala Gabčíka.

 • 25. apríla 2019 o 18.00 h
  Etela Farkašová 
  Patrí k najvýznamnejším osobnostiam slovenskej literatúry a filozofie. Napísala množstvo prozaických titulov, esejí, básnických zbierok i odborných publikácií. V rámci filozofie sa venuje teórii poznania i feministickej filozofii. Je aktuálnou držiteľkou prestížnej ceny Anasoft litera, ktorú získala za svoj najnovší román Scenár.

 

Kalendár podujatí