Kontaktné info
Mapa Nitry
Fotogaléria
E-pohľadnica

Pošli svojmu priateľovi elektronickú pohľadnicu z mesta Nitra.

Poslať pohľadnicu
TIK na Facebooku
Nitra virtuálne

Bodka za kultúrnym letom

Bodka za kultúrnym letom

CAMPANA fest 2019
Explózia farieb, energie, úsmevu, hudby, tanca a športu

Záver kultúrneho leta v Nitre bude patriť unikátnemu multižánrovému projektu CAMPANA fest, ktorý nielen oslávi ďalšie roky pôsobenia CAMPANA BATUCADA, ale svojou energiou a farbami oživí spiacu pešiu zónu.  14.septembra sa Nitra stane hlavným mestom samby s pestrým hudobným programom, sprievodnými aktivitami pre deti, alegorickým sprievodom, koncertmi známych slovenských skupín, workshopmi pre verejnosť, ale aj autogramiádou slovenských olympijských víťazov v rýchlostnej chôdzi . Všetkých srdečne pozývame na Svätoplukovo námestie osláviť 11. narodeniny CAMPANA BATUCADA, ktorá pre Nitru  pripravila bezplatný bohatý program. 

Na našich cestách svetom sme spoznali množstvo úžasných a nadaných ľudí. Práve preto sme sa rozhodli podeliť sa s vami o to, čo pre nás bubnovanie vlastne znamená,“ hovorí  zakladateľ Prvej školy samby a líder bubnovej show CAMPANA BATUCADA Igor „Presidente“ Holka, ktorý sa rozhodol osláviť 11. narodeniny svojej kapely v meste, v ktorom aktívne pôsobí  aj ako pedagóg a celoročne vedie kurzy samby, pre deti zo znevýhodnených skupín bezplatne.  Do Nitry pozval svojich dlhoročných priateľov – hudobníkov a umelcov, ktorí  ovládnu nitrianske námestie a pešiu zónu pestrým programom.

Z Brazílie, USA a Francúzka priletia hudobníci svetového formátu
Lizandra Durarte Dos Anjos (Brasil/FR) tanečníčka, ktorá bola v Bloco afro Malê Debalê v roku 2015 korunovaná za čiernu princeznú karnevalu. "Pred šiestimi rokmi som začal snívať o tom, že Lizandra bude na mojom festivale. Hneď po tom, ako som ju videl po prvý raz tancovať," povedal Igor Holka a jeho sen sa stal skutočnosťou. V rámci CAMPANA festu budú mať možnosť účastníci zažiť jej nekonečný úsmev a obrovskú energia na bezplatnom tanečnom workshope.

Svetové mená brazílskych perkusií  Mestre Mario Pam (Brasil), Dendê Macêdo (Brasil/USA) a Patinho Axé (Brasil/FR) sa o svoje skúsenosti podelia na profesionálnom samba workshope. „Nie je na planéte bubeníka, ktorý interpretuje rytmy z bubeníckeho srdca Brazílie Salvadoru da Bahia, aby nepoznal meno Mestre Mario Pam zo svetovo známej skupiny / bloco afro Ilê Aiyê,“ hovorí Igor Holka, vďaka ktorému tento ikonický umelec priletí, vôbec po prvý raz, na Slovensko a to len kvôli oslave narodenín CAMPANA BATUCADA.

Všetci sa spoločne stretnú na jednom pódiu, kde si v rámci hlavného programu zahrajú s CAMPANA BATUCADA. Dendê Macêdo, ktorý už bol šesť krát hosťom bubeníckej skupiny z Nitry, tentokrát priletí z Filadelfie len kvôli festivalu a svoju účasť komentoval veľmi krátko a jasne: „Je to veľmi dôležité!“

Najpestrejší alegorický sprievod uzavrie ulicu 
Pešia zóna zaburáca v rytmoch bubnov CAMPANA BATUCADA a jej priateľov. Hudobníci, tanečníci, športovci, rekordne dlhá limuzína RAI, pouliční umelci, ale aj nitrianska verejnosť odštartujú na ulici pri obchodom dome Tesco, ktorá bude výnimočne pre CAMPANA fest uzavretá a budú pokračovať pešou zónou na Svätoplukovo námestie. Rôzne kultúry a národy (Brazília, Francúzskom, Slovensko, Česko) vás svojou obrovskou energiou vtiahnu do  najfarebnejšieho sprievodu. Úsmev, radosť, energia, pohyb a rytmus oživia spiacu nitriansku pešiu zónu.

Z pracovných spoluprác silné priateľstvá
To by mohlo byť heslom a duchom CAMPANA festu.“Mnohí z nich sú ako naša rodina a všetci umelci prídu s nami osláviť narodeniny bez nároku na honorár,“ prezrádza Igor Holka o účinkujúcich, s ktorými sa CAMPANA BATUCADA stretla pri mnohých spoluprácach. S kapelou POLEMIC odohrali ako headlineri festival Dohoda Fun radio a na CAMPANA feste sa predstavia vo večerných hodinách na hlavnom pódiu. „Som veľmi rád, že títo králi SKA, legenda a naši priatelia prijali pozvanie, rovnako ako ABADÁ Capoeira. S Martinom Fogom Halászom sme ako bratia a roky sa podporujeme a ďalší a ďalší talentovaní umelci a úspešné projekty “ dodáva Igor.

 

PROGRAM
sobota 14.9.2019

SÚKROMNÉ KONZERVATÓRIUM V NITRE
10:30 - 12:30 - Tanečný workshop s Lizandrou Duarte Dos Anjos: Nekonečný úsmev, obrovská energia, prísna a neúnavná lektorka. Svojou radosťou vás donúti naplniť život tancom a nemyslieť na nič iné. Registrácia: bit.ly/prihlaska-tanecny-workshop. Náklady spojené s workshopom hradí CAMPANA BATUCADA a je bezplatný.

 

NÁMESTIE – VSTUP VOĽNÝ

13:00 - Dúhalka: Z Krajiny za Dúhou  príde usmievavá, zvedavá a odvážna Dúhalka. So všetkými deťmi sa budú spolu smiať, spievať, tancovať a svet okolo seba spoznávať.

14:00 - ACEROLA GRAND PRIX: 3. ročník medzinárodnej chodeckej show spojený s autogramiádou olympijských víťazov Mateja Tótha (Rio 2016) a Jozefa Pribilinca (Soul 1988).

14:00 - Sprievodný program: Detské podujatia, skákací hrad, bezplatné atrakcie, food zóna, ale aj finalisti Česko Slovensko má talent BIG NAMES a Mirror Family. 

15:00 - Bubenícky workshop pre verejnosť s CAMPANA BATUCADA a s lektormi z Brazílie.

16:30 - Alegorický sprievod: Najpestrejší sprievod hudobníkov, tanečníkov, športovcov a pouličných umelcov  od Obchodného domu Tesco, cez pešiu zónu až na Svätoplukovo námestie. Sprievodu sa môže zúčastniť verejnosť.


HLAVNÉ PÓDIUM

18:00 - Koncert Le Payaco: Jedna z najlepších slovenských alternatívno-rockových skupín v zložení Tomáš Sloboda (gitara, spev), Martin Stempel (basa, spev) a Juraj Vitéz (bicie, spev).

19:00 - Vystúpenie ABADÁ Capoeira Slovensko: Capoeira je umenie, ktoré všetko spája dohromady a zmazáva rozdiely medzi ľuďmi i kultúrami. Spojenie boja s hudbou, akrobaciou a tancom.

20:00 - Vystúpenie CAMPANA BATUCADA a hostia Mestre Mario Pam (Brasil), Dendê Macêdo (Brasil/USA), Patinho Axé (Brasil/FR), Lizandra Durarte Dos Anjos (Brasil/FR), víťazka siedmej série Česko Slovensko má talent Nikoleta „Drummer“ Šurinová a ďalší…

21:00 - Tanečná skupina Bailadora Dance + DJ CALY:  Heslo Bailadoriek je: „Tanec je pre všetkých“ . Spojenie energie, temperamentu, hudby a koreňov bohatých kultúr na parkete. DJ CALY - garancia dobrej nálady, zábavy a kvality, je tiež lektor temperamentných latinsko-amerických tancov

22:00 - Koncert POLEMIC: Legendárna skupina a slovenská stálica SKA. 10 pánov s originálnymi outfitmi a tanečnými kreáciami baví ľudí už tri dekády.

 

nedeľa 15.9.2019

HIDEPARK

11:00 - 16:00 - Bubenícky workshop: Profesionálny samba workshop vedený perkusionistami svetového formátu - Patinho Axé, Dendê Macêdo a Mestre Mario Pam. Registrácia: bit.ly/prihlaska-bubenicky-workshop.

 

 

Ďalšie informácie o podujatí:
WEB: www.campanafest.sk
UDALOSŤ: www.facebook.com/events/2074396576188905/
FACEBOOK: www.facebook.com/campanafest/
INSTAGRAM: www.instagram.com/campanafest/

Riaditeľ festivalu: Igor Holka, igorholka@bubnovashow.sk, +421 903 454 917
Produkcia: Lucia Valková, production@campanafest.sk
PR: Lenka Mareková, press@campanafest.sk

Kalendár podujatí