Kontaktné info
Mapa Nitry
Fotogaléria
E-pohľadnica

Pošli svojmu priateľovi elektronickú pohľadnicu z mesta Nitra.

Poslať pohľadnicu
TIK na Facebooku
Nitra virtuálne

Cyklus besied 4-3-2-1

Cyklus besied 4-3-2-1

Cyklus besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi v Nitrianskej galérii
13. ročník
Moderuje Dado Nagy

Nitrianska galéria, Župné námestie 3, www.nitrianskagaleria.sk

 

 • 3. OKTÓBER 2019 o 18.00 h
  ARPÁD SOLTÉSZ
  Pracoval ako novinár a investigatívny žurnalista vo viacerých denníkoch, týždenníkoch i v televízii. V súčasnosti pôsobí ako politický komentátor a glosátor. Jeho posledný román Sviňa je fiktívny príbeh, ktorý sa odohráva vo vymyslenej malebnej krajinke pod drobnými veľhorami. Táto krajina sa ale nápadne podobá na Slovensko a dokonale zrkadlí súčasnú atmosféru v našej spoločnosti.

 • 14. NOVEMBER 2019 o 18.00 h
  JANA BODNÁROVÁ
  Vyštudovala dejiny umenia. Od začiatku 90. rokov sa venuje výhradne literárnej činnosti a popri tom aj tvorbe video performancií, ktoré prezentuje v galériách a na experimentálnych divadelných scénach. Za poviedkový debut Aféra rozumu získala Cenu Ivana Kraska. V r. 2018 jej vyšla nová kniha NOCturná, ktorá zaujala odbornú porotu a prepracovala sa medzi finalistov Anasoft litera.

 • 4. DECEMBER 2019 o 18.00 h
  MARIANA ČENGEL SOLČANSKÁ
  Je režisérka, scenáristka a spisovateľka, ktorá študovala réžiu na Univerzite Karlovej v Prahe a VŠMU v Bratislave, taktiež politológiu a kulturológiu na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Jej filmy získali mnoho ocenení na domácich aj zahraničných festivaloch. V minulom roku vzbudila veľký čitateľský záujem jej kniha o významnej osobnosti našich dejín – M. R. Štefánikovi.
Vstup voľný.
Kalendár podujatí