Kontaktné info
Mapa Nitry
Fotogaléria
E-pohľadnica

Pošli svojmu priateľovi elektronickú pohľadnicu z mesta Nitra.

Poslať pohľadnicu
TIK na Facebooku
Nitra virtuálne

Detské ihrisko pre Nitru

Detské ihrisko pre Nitru

Pomôžte nám vyhrať detské ihrisko

 

Veríme, že Nitrania sa dokážu spojiť pre dobrú vec a vyhrajú pre naše deti detské ihrisko.

V lete 2020 vyrastie na Slovensku ďalších desať ihrísk Žihadielok, Lidl tým ich počet zaokrúhli na päťdesiat. Mesto Nitra aj tohto roku zareagovalo na výzvu a zapojilo do tejto súťaže. V minulosti sa nám totiž vyhrať ihrisko nepodarilo.

„Preto využívame poslednú šancu a zároveň vyzývame občanov na spoluúčasť pri hlasovaní o získanie detského ihriska,“ apeluje hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Spoločnosť Lidl spustila nové hlasovanie o ďalších desať detských ihrísk Žihadielko. Hlasovanie o detské ihriská bude trvať až do 29. februára.
Prosíme vás - kliknite si na link a hlasuje do konca februára na tejto stránke 

www.zihadielko.sk

Úspešný projekt poskytol v uplynulých rokoch finančné prostriedky na výstavbu 10 detských ihrísk  Žihadielko na základe hlasovania v jednotlivých kategóriách podľa ich veľkosti.

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch Včielky Maje a jej kamarátov. Súčasťou budú lavičky, stojan na bicykle, či odpadkové koše. Hodnota jedného ihriska je 87 000 €.

 „Mesto Nitra ďakuje všetkým ochotným ľuďom, ktorí sa zapoja do hlasovania. Máme poslednú šancu vyhrať pre naše mesto detské ihrisko Žihadielko. Spoločnosť Lidl ich postaví desať – a to v mestách, ktoré získajú najviac hlasov. Po tejto desiatke ihrísk už nepribudnú žiadne ďalšie. Dokážme všetkým, že Nitra sa vie spojiť pre dobrú vec. Hlasujme za Nitru a prebojujme sa tak medzi desiatku tých, ktorí získajú krásne nové ihrisko za desiatky tisíc eur,“ uviedol hovorca Nitry Tomáš Holúbek..

Ľudmila Synaková (www.nitra.sk)

Kalendár podujatí