Kontaktné info
Mapa Nitry
Fotogaléria
E-pohľadnica

Pošli svojmu priateľovi elektronickú pohľadnicu z mesta Nitra.

Poslať pohľadnicu
TIK na Facebooku
Nitra virtuálne

Charitatívna zbierka Bicykel do každej rodiny

Charitatívna zbierka Bicykel do každej rodiny

Nákupné centrum MAX spolu s partnermi organizujú charitatívnu zbierku Bicykel do každej rodiny, ktorá sa bude konať od 1. do 23. februára 2020.

Mať bicykel je túžbou každého dieťaťa a v dnešnej dobe je bežné, že počas svojho detstva ich vystriedajú hneď niekoľko. Žiaľ, nie všetky rodiny si ich môžu dovoliť. Ak máte doma nepotrebný avšak pojazdný bicykel, kolobežku či trojkolku a neviete, čo s nimi - prispejte na dobrú vec! 

CIEĽ ZBIERKY
Cieľom zbierky je podpora voľnočasových a športových aktivít sociálne slabších rodín formou zabezpečenia zrenovovaných bicyklov nielen pre deti, ale aj dospelých. Rodiny, ktoré nemajú dostatok prostriedkov, tak získajú možnosť tráviť voľný čas aktívne, ale najmä spolu. Identifikáciu týchto rodín zabezpečuje Mesto Nitra Odbor sociálnych služieb.

PREČO PRÁVE BICYKLE?
Pravidelný pohyb, predovšetkým na čerstvom vzduchu, prináša množstvo známych výhod. Okrem pozitívnych účinkov na fyzickú i duševnú stránku človeka je šport skvelým prostriedkom na vytváranie nových priateľstiev a stmeľovanie rodín – čo je nesmierne dôležité pre rodiny, ktoré sa nachádzajú v ťažkých životných situáciách.

ČO VŠETKO JE MOŽNÉ PRINIESŤ?
Nepotrebný, avšak pojazdný bicykel, ale aj odrážadlo, trojkolku či kolobežku, alebo akékoľvek iné obdobné predmety. Zbierame aj bicykle pre dospelých.
Darované predmety však musia byť čisté, zachovalé a pojazdné. Následne prejdú revíziou, prípadne renováciou do funkčného stavu, ktorú zabezpečí partnerská spoločnosť Cajgel Nitra.

KEDY A KAM ICH PRINIESŤ?
Zbierka sa realizuje v termíne od 1.2. do 23.2.2020 v priestoroch nákupného centra MAX Nitra, na poschodí (označený priestor oproti kaderníctvu KLIER).

Bicykle či iné predmety môžete priniesť počas:
pracovných dní od 15.00 do 20.00 h
víkendov od 10.00 do 20.00 h

Mesiac február je zvolený preto,  aby sa k rodinám bicykle dostali ešte pred začiatkom jarnej sezóny, kedy ich budú môcť naplno využiť.

BUĎTE S NAMI PRI TOM!
Všetkým darcom už vopred patrí veľké ĎAKUJEME!   

Rovnako aj našim partnerom, bez ktorých by sa zbierka nemohla realizovať.

zdroj: www.ocmax.sk/nitra

 

Mesto Nitra prevzalo záštitu nad celým projektom

 

 

Zbierku realizujeme v spolupráci s občianskym združením Neposlušné nožičky


O renováciu bicyklov sa stará Cajgel Nitra

 

Mediálni partneri

 

 

 


 


 

 

 

 

 

 

Kalendár podujatí