Festival chutí Nitrianskeho kraja

Festival chutí Nitrianskeho kraja

Svätoplukovo námestie, www.festivalchuti.sk

Privítajte leto tak, ako sa patrí. Ochutnáte to najlepšie z gastronómie Nitrianskeho kraja, zažijete deň plný zábavy v Divadle Andreja Bagara a odviažete sa v atmosfére podmanivých kubánskych rytmov. Nitrianske kultúrne leto začína.

V sobotu 3. júna vás pozývame na čoraz obľúbenejšie podujatie Festival chutí Nitrianskeho kraja. Zažijete zmes chutí nielen v podobe skvelých gastronomických pochúťok, ale tiež v podobe hudby, tanca, divadla či brazílskych bubnov.

 

Od 13.00 do 22.00 h sa bude v Nitre po tretíkrát konať gastronomická akcia Ochutnám v Nitre. Festival sa stále drží svojho zamerania výlučne na domácich producentov a menšie značky, chýbať nebude ani Jahodová Nitra so svojimi sezónnymi špecialitami. V tomto ročníku sa predstavia nielen regionálne špeciality, ale aj 8 kamenných reštaurácii, ktoré prídu na Svätoplukovo námestie v Nitre ukázať svoje umenie. Festival sa tento rok rozdelí na tematické zóny. Hlavnou hviezdou bude veľký stan reštaurácií, na druhom konci námestia mu bude kontrovať "street food" zóna, zložená z moderných aj tradičnejších jedál. Hneď vedľa budú mať svoje stany minipivovary a sajdre. Dopĺňať ich bude množstvo menších stánkov s vínom, výberovou kávou, čokoládou aj lokálnymi špecialitami. Návštevníci si takto budú môcť urobiť prechádzku medzi jednotlivými gastronomickými svetmi a vďaka degustačným porciám ich aj všetky ochutnať. Zdegustujete najlepšie vína a spoznáte najkrajšie turistické lokality Nitrianskeho kraja.

Divadlo Andreja Bagara v Nitre pripravilo tradičný Deň otvorených dverí a Deň detí. Brány divadla sa otvoria o 10.00 h. Návštevníkov čaká autogramiáda hereckého súboru, bohaté tvorivé aktivity a dielne pre deti. Súčasťou programu bude aj inscenovaná prehliadka Nepovolaným vstup zakázaný a bloky obľúbených piesní z inscenácií divadla, ktoré herci zaspievajú pred budovou divadla. Pre návštevníkov bude pripravený aj Divadelný obchodík s predajom aktuálnych CD či publikácií divadla. Popoludní sa vo veľkej sále uskutoční zábavná show Milujem DAB, do ktorej sa bude môcť zapojiť aj verejnosť a záver dňa je venovaný najmä deťom, pre ktoré je pripravená rozprávka Ferdo Mravec.

Na hlavnom pódiu vystúpia od 15.00 h folklórne súbory, herci Divadla Andreja Bagara, TŠ Old School Brothers, E.G.O. Group či Cuban Salsa fitness.

V rámci 4. ročníka medzinárodného festivalu bubnov a perkusií drumpoint sa môžu diváci už tradične tešiť na bubenícke skupiny z Európy a tiež show špeciálnych hostí z Brazílie - bubeníkov Robertu a Marivalda, ktorí patria k najväčším menám samby na svete. Podvečer sa Nitra zmení na malé Rio de Janeiro vďaka sprievodu plnému bubeníkov, tanečníc, chodúliarov, maskotov a vášnivých kubánskych rytmov zoskupenia Presion Cubana. Sprievod začne o 19.30 a bude zavŕšením celodenného programu.  

Nenechajte si ujsť skvelú atmosféru v meste pod Zoborom, kde na vás počas celého leta čaká množstvo podujatí a zaujímavostí.

Viac info na www.festivalchuti.sk

 

PROGRAM FESTIVALU

 • 10.00
  Deň otvorených dverí a Deň detí v Divadle Andreja Bagara 
  Autogramiáda hereckého súboru, bohaté tvorivé aktivity a dielne, inscenovaná prehliadka Nepovolaným vstup zakázaný, obľúbené piesne z inscenácií, zábavná show Milujem DAB, predstavenie Ferdo Mravec.
   
 • 13.00 – 22.00
  Jahodová Nitra 
  Gastrofestival, ochutnávky gastronomických špecialít a najlepších ročníkových vín, odhaľovanie tajomstiev šéfkuchárov, „street food“ zóna, minipivovary
   
          HLAVNÉ PÓDIUM
 • 15.00
  Vitajte na festivale, vychutnajte si gastronómiu, kvalitné vína, najkrajšie destinácie a program.
  Účinkujú: FS Čeľaďanka, Kuštárovci, herci Divadla Andreja Bagara v Nitre, TS Old School Brothers, E.G.O. Group, Cuban Salsa fitness, kubánska kapela Presion Cubana

 • od 15.00 do 19.00 h
 • drumpoint Slovakia 
  4. ročník medzinárodného festivalu bubnov a perkusií
   
 • 19.30
  Bubenícky sprievod 
  Bubenícke skupiny z Európy a tiež show špeciálnych hostí z Brazílie v doprovode tanečníc, choduliarov a maskotov, jedinečná atmosféra vášnivých kubánskych rytmov.
   
 
Kalendár podujatí