Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Krajské osvetové stredisko

KRAJSKÉ OSVETOVÉ STREDISKO v Nitre (KOS) je zriadené Nitrianskym samosprávnym krajom ako rozpočtová organizácia s  právnou subjektivitou.
Predmetom činnosti organizácie je  poskytovať metodické poradenstvo v oblasti kultúrno - osvetovej činnosti, podporovať činnosť kolektívov a jednotlivcov z oblasti záujmovo-umeleckej činnosti a neprofesionálnej umeleckej tvorby, zabezpečovať postupové súťaže a prehliadky, realizovať vzdelávacie, prezentačné a súťažné podujatia v oblasti kulturno-osvetovej činnosti, vyhľadávať a sprístupňovať nehmotné kultúrne dedičstvo a zabezpečovať neformálne vzdelávanie v oblasti kultúry, astronómie a prevenciu negatívnych spoločenských javov.
Územná  pôsobnosť KOS je v mestách a obciach okresov Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa.

Krajské osvetové stredisko v Nitre ponúka obrovské množstvo rôznorodých aktivít a podujatí.

V budove Krajského osvetového strediska sídli aj hvezdáreň, ktorú vedie zamestnanec Slovenskej ústrednej hvezdárne v Hurbanove. Organizuje semináre, besedy, pozorovania pre verejnosť a v spolupráci s KOS aj výstavy a súťaže.
Exkurzie do hvezdárne pre organizované skupiny a školy je potrebné nahlásiť vopred na e-mail: jana.ondruskova@kosnr.sk, tel. 0911 540 016, 037 7333 59 88.

Kontakt:
KRAJSKÉ OSVETOVÉ STREDISKO V NITRE, Fatranská 3, 949 01 Nitra
tel.: 037 653 15 44, 0911 221 466, www.kosnr.sk

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Krajské osvetové stredisko - september 2021 238.7 kB jpg 21.9.2021