Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mestská športová hala

Športová hala je viacúčelové zariadenie slúžiace tak vrcholovým ako aj rekreačným športovcom. Jednu časť haly tvorí športová plocha s viacúčelovým ihriskom pre potreby sálového športu (basketbal, volejbal, hádzaná, florbal a pod.) obklopená tribúnami na sedenie. V druhej časti budovy sa nachádzajú ostatné zariadenia slúžiace k športovej či relaxačnej aktivite záujemcov a sociálne zázemie. Súčasťou mestskej haly je tiež kaviareň.

Adresa: Mestská športová hala, Dolnočermánska 105, 949 01 Nitra

Otváracie hodiny:

  • Po-Pi od 6:00 do 22:00
  • So od 7:00 do 21:00
  • Ne od 7:00 alebo 14:00 do 22:00

Kontakt: Ing. Róbert Anda – vedúci prevádzky Mestskej haly: mobil: 0911 296 040

Recepcia Mestskej haly: 037  6922160

e-mail: m.hala.nr@mojtelecom.skm.hala.nr@gmail.com

 

Rezervovať kurty na SQUASH, BADMINTON, STOLNÝ TENIS pre verejnosť si môžete najlepšie on-line, po registrácii cez Rezervačný systém mesta Nitra http://rs.nitra.sk/ alternatívne aj telefonicky, ale výlučne cez recepciu Mestskej haly 037 6922160.

Kapacita: 1950 miest na sedenie

Mestská hala je viacúčelové zariadenie slúžiace verejnosti mesta Nitry pri zabezpečovaní športovej činnosti organizovaných športovcov v športových kluboch, ako aj neorganizovaných športovcov všetkých vekových kategórií a športovej výkonnosti, od rekreačnej športovej činnosti až po štátnu reprezentáciu SR v halových športoch. Mestská hala zároveň slúži aj na usporadúvanie kultúrnych a spoločenských akcií pre širokú verejnosť a rozvíjanie podnikateľských aktivít. Mestská hala sa člení na dve časti: na športovú halu a dvojpodlažnú obslužnú budovu. V časti športová hala sa nachádza hlavná športová plocha s pevným hľadiskom na 1500 miest a vedľajšia športová plocha alternovaná výsuvným hľadiskom na 480 miest. Na hlavnej ploche sú vyznačené ihriská pre hádzanú a futsal, florbal, basketbal, volejbal. Na vedľajšej ploche sú vyznačené 2 ihriská pre bedminton so štandardnými rozmermi a jedno zmenšené. V dvojpodlažnej časti sa nachádza sociálne zázemie, a tiež vlastné (ihriská pre squash, stolnotenisová herňa a cvičebňa) a prenajaté (indoor cycling, indoor walking, posilňovňa a cvičebňa) športové priestory, slúžiace k športovým či relaxačným aktivitám verejnosti, ako aj prevádzkové priestory (kaviareň, kaderníctvo a fyzioterapeut), kde sú služby zabezpečované zmluvnými partnermi. Pri využití mládežníckej zľavy musia všetci hráči spĺňať kritérium kategória – mládež. Mládež – osoba vo veku 26 rokov vrátane, pri veku od 18-26 rokov je potrebné sa preukázať študentským preukazom.