Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mestský park

Mestský park je najmä v lete najvyhľadávanejšou zelenou oázou. Rozloha parku je 20 ha a skladá sa z troch častí z rôznych časových období (Sihoť, Spojovací park a Nový park). V najstaršej časti parku nazývanej Starý park Sihoť nielen mamičky s deťmi ocenia detské ihrisko, ktoré umožňuje zábavu aj dospelým pri spoločenských hrách. Park je bohatý na historické prvky ako napríklad Žabia fontána od sochára Júliusa Bártfaya z roku 1935. Neodmysliteľnou súčasťou parku je kúpalisko, z ktorého je krásny výhľad na Nitriansky hrad. Stojí neďaleko prvého nitrianskeho  kúpaliska, ktoré postavili na rieke Nitra v roku 1868. Jeho zakladateľom bol nestor nitrianskeho športu Július Gisser. V južnej časti parku sú malým potokom prepojené jazerá Veľká a Malá Hangócka. Vodný systém parku je obľúbeným miestom rybárov. Nábrežie rieky Nitry slúži na prechádzky, bicyklovanie, či korčuľovanie.

Futbalový štadión
Prvý futbalový klub v Nitre bol založený v roku 1909.

Hokejový štadión
Počiatky nitrianskeho hokeja siahajú do decembra 1926, kedy miestni nadšenci založili Hokejový klub AC Nitra.

Nitriansky hrad
Nitriansky hrad sa zaraďuje medzi najvýraznejšie dominanty Nitry. Skladá sa zo štyroch  samostatných častí: katedrály, biskupského paláca, hospodárskych budov a vonkajšieho opevnenia s jedinou vstupnou bránou. Nitriansky hrad je spolu s Horným mestom vyhlásený za Mestskú pamiatkovú rezerváciu.

Starý biskupský hostinec
Stavba v klasicistickom štýle, ktorá v dávnej minulosti slúžila najprv ako hostinec a neskôr ako kaviareň. Postavená bola roku 1831 nitrianskym biskupom Vurumom. Po mnohých rokoch prišla konečne zmena a v máji 2015 Starý Biskupský Hostinec opätovne slávnostne ožil do svojej pôvodnej krásy. Je tu štýlová reštaurácia a cukráreň.