Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Starý rínok

"Starý rínok" námestie za hlavnou poštou v Nitre. V roku 2013 prebehla rekonštrukcia námestia , dobudované boli nové chodníky a lavičky na oddych a v roku 2014 pribudli aj verejné toalety.


Pošta

Poštový a telegrafný úrad situovaný v Pamiatkovej zóne. Budova pošty je účelová funkcionalistická budova postavená v r.1929-31 podľa projektu českého architekta Josefa Mareka.
Budova pôdorysne pripomína písmeno „V“, je prirodzene začlenená do zástavby pamiatkovej zóny Dolné mesto, spolu s budovou Divadla Andreja Bagara vymedzuje priestor Svätoplukovho námestia. Má jednoduchú povrchovú architektúru a v symetricky poňatej hlavnej fasáde použitý výrazný motív zasklenej steny.
Objekt patrí medzi najvýznamnejšie architektonické diela medzivojnového obdobia v Nitre. Zachovala sa takmer v autentickej podobe.


Mestský kúpeľ
Mestský kúpeľ poskytuje širokej verejnosti možnosť príjemného využitia voľného času. K dispozícii je krytá plaváreň s plaveckým bazénom s dĺžkou 25 m a hĺbkou vody max 170 cm a detský bazén s hĺbkou vody max 85 cm. Pre milovníkov saunovania je k dispozícii suchá sauna s kapacitou 20 osôb.